Dimensionarea diagramei
 XSSMLXL
US & can246810
UK & AUS68101214
EUROPE3436384042
Bustul (cm)81869196101
Bustul (inch)31.933.935.837.839.8
Talie (cm)6166717681
Talie (inch)24262829.931.9
Solduri (cm)8969196101106
Hips (inch)33.935.837.839.841.7
Cum sa te masori
Cu bluza si sutienul jos, masurati-va partea cea mai plina a bustului pe sub brate. Tineti metrul drept in jurul spatelui.Bustul
Intr-o pozitie relaxata, masurati-va in partea cea mai ingusta a taliei. Tineti metrul oarecum strans, dar confortabil.Talie
Tinand picioarele lipite unul de celalalt, masaurati cea mai mare parte a solurilor de jur imprejur.Solduri